DRAGOȘ OPREA, LOCUL 4 ÎN TOPUL SPORTIVILOR! PRACTICANȚII DE PING-PONG, CEI MAI BUNI DIN JUDEȚ

0
116

Secția de tenis de masă a CSM Buzău a fost cea mai bună din întreg sportul buzoian în 2017. Trei din primii patru sportivi ai județului din anul trecut provin de la secția de tenis de masă. Pe lângă Ovidiu Ionescu, locul 1, şi Constantin Cioti, locul 2, s-a aflat şi Dragoş Oprea, locul patru în top 10.
În 2016, la Campionatele Balcanice de juniori, Dragoş Oprea a obținut două locuri I, în probele de dublu băieţi şi pe echipe, dar şi două locuri III, la individual şi dublu-mixt. Mai mult, buzoianul a câștigat medalia de bronz la Europenele de tenis de masă de la Zagreb, cu echipa de juniori a României.
Tenismenii buzoieni au ocupat poziţii foarte bune şi în ierarhia întocmită de federația română de ping-pong. Ovidiu Ionescu e pe locul 4, Cioti pe şapte, iar tânărul Dragoş Oprea pe 23.

REP: ANDREI PIŢIGOI