EGAL ÎN DERBY

0
68

SCM Gloria n-a reuşit să se desprindă în fruntea Ligii a 4-a şi a remizat, 1-1, în partida cu Team Săgeata, ocupanta locului 2, în partida-vedetă a etapei a 11-a, găzduită sâmbătă seara, în nocturnă, de arena din Crâng.

SCM Gloria a deschis scorul spre finalul primei reprize, prin atacantul Mihai Babageanu. Cu 20 de minute înainte de final echipa buzoiana a fost egalată la scor în urma golului lui Ionuţ Stancu. Un egal ce avantajează, formaţia din Săgeata, care se menţine la numai un singur punct de SCM Gloria. Favorite indiscutabile în meciurile pe care le-au avut, următoarele clasate, Voinţa Lanurile şi Locomotiva Buzău au confirmat aşteptările şi au trecut fără probleme de Înfrăţirea Zoiţa şi, respectiv, Petrolul Berca.