PSD BUZĂU A REVENDICAT VICTORIA

0
22

Victoria în alegeri a fost un rezultat aşteptat de social democraţii buzoieni. În baza primelor date privind rezultatele, duminică seară, reprezentanţii Partidului Social Democrat s-au declarat câştigători şi se consideră îndreptăţiţi să formeze viitorul guvern.
PSD Buzău a revendicat victoria în alegerile parlamentare, imediat după închiderea secţiilor de votare. Social democraţii au ieşit duminică seara la declaraţii în faţa sediului partidului unde au comentat rezultatele exit poll-urilor.
Scorul înregistrat la alegerile parlamentare de duminică arată o creştere substanţială a Partidului Social Democrat.
Voturile obţinute la Buzău i-ar plasa, pe social democraţii buzoieni, conform primelor estimări, pe un loc fruntaş, la nivel naţional ceea ce le-ar aduce un număr important de parlamentari.
În ceea ce priveşte eventualele alianţe, în vederea formării unor majorităţi, reprezentanţii PSD au declarat că este încă devreme pentru astfele de discuţii.

Laurenţiu Marinov/Mihai Vasilescu

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ