Psihiatru despre polițistul problemă

0
14

“Și-a călcat în picioare demnitatea de polițist”
Polițistul buzoian reținut pentru 30 de zile după ce a produs un accident de circulație, același care a mers la prostituate în uniformă, ar avea un comportament care denotă o serie de probleme psihologice. Concluzia a fost trasă de către unul dintre cei mai cunoscuți psihiatri din Buzău.
Pe de altă parte, în momentul în care polițistul a ajuns în fața procurorilor, a recunoscut că se află sub un tratament medicamentos.
Specialiștii sunt de părere că testările medicale și psihologice în momentul angajării dar și pe parcursul activității în cazul polițiștilor ar trebui să fie mult mai riguroase.
Inspectoratul Județean de Poliție Buzău a demarat două anchete disciplinare care îl vizează pe polițistul arestat.

Florin Zafiu
Adrian Meteleanu

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ